Registreerimine on lõppenud
Registreerumine koolitusele  „Madala haridustaseme ja vähese õpikogemusega täiskasvanud õppijate toetamine mittestatsionaarses üldharidusõppes“

Haridus- ja teadusministeerium koostöös Loome OÜ-ga korraldavad täiskasvanute gümnaasiumites või täiskasvanutele mittestatsionaarset üldharidusõpet pakkuvate õppeasutuste õpetajatele pikaajalise ja põhjaliku täienduskoolituse. Koolituse eesmärk on toetada mittestatsionaarse üldharidusõppe õpetajaid praktiliste oskuste, metoodikate, lähenemiste ja kontseptsioonidega töös madala haridustaseme ja/või madalate õpioskustega täiskasvanutega põhi- ja/või keskhariduse omandamisel.  

Toimumise kuupäevad:
I moodul 5.-6.11.2020
II moodul 3.-4.12.2020
III moodul 14.-15.01.2020
IV moodul 10.-11.02.2021
V moodul 4.-5.03.2021
VI moodul 28.-29.04.2021

Kontaktisikud:
Laura Breede (laura.breede@hm.ee, telefon 7350107) Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja
Kadri Kõiv (kadri@developdesign.eu) Loome OÜ poolne esindaja

Koolituse kogumaht on 92 akadeemilist tundi, millest 72 akadeemilist tundi moodustab auditoorne töö ja 20 iseseisev töö. Õppe läbiviimine vastab täiskasvanute koolituse seaduse sätetele.
Osalemine on tasuta, seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.  Majutuse ja toitlustuse korraldab Haridus- ja Teadusministeerium.

Registreerumisega võtab osaleja endale kohustuse programmis maksimaalselt osaleda. Õpiväljundite saavutamiseks on vajalik sooritada kõik iseseisvad ülesanded ning osaleda programmi 12-st koolituspäevast vähemalt 10-l. Lõpetajatele väljastatakse tunnistus või tõend vastavalt täiskasvanute koolituse seaduses sätestatud tingimustele.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Programm ja koolitajad
Programm lähtub täiskasvanute õppimise põhimõtetest ning 80% õppemeetoditest on tegevuslikud ja praktilised. Luuakse intensiivne õpikeskkond, kasutades aktiivõppe meetodeid, sh praktilisi ülesandeid oskuste harjutamiseks (nt. videotagasisidega), eneseanalüüsi- ja reflektsiooniharjutusi loovmeetoditega, ajurünnakuid, grupitöid, visualiseeritud lühiloenguid jms. Kasutusel olevad õppemeetodid sobivad täiskasvanuõppe konteksti, soodustavad osalejate omavahelist suhtlemist ja seniste parimate kogemuste/praktikate jagamist. Koolitusel osalejad saavad kõigi olulisemate teemade kohta õppematerjalid koos soovitustega täiendavaks lugemiseks. Õppemeetodite variatiivsus on loodud eesmärgiga pakkuda osalejatele võimalusi õppija positsioonilt kogeda erinevate õppemeetodite kohasust. Koolitajad kommenteerivad meetodite valikut, näidustusi ja kasutamise eeldusi koolituspäevade käigus. Eraldi tähelepanu pööratakse hariduslike erivajadustega õppijate motivatsiooni ja kaasamise võimalustele.

Kogu programmi läbimisel õppija:
arvestab täiskasvanud õppija eripäraga õppeprotsessi kavandades ja juhtides
määratleb õppija aine ja õppimise seisukohast oluliste üldpädevuste (vastavalt põhikooli ja gümnaasiumi
        riiklikule õppekavale) taseme ning toetab teadlikult nende arengut ainealaste õpingute raames
valib täiskasvanud õppijale sobivad õppemeetodid sh pidades silmas õppija üldpädevuste (vastavalt
       gümnaasiumi riiklikule õppekavale) taset
toetab õppijate toimetulekut õpitakistuste ja -barjääridega, kohandab vajadusel õpitegevusi
õppeprotsessi üles ehitades ja juhtides arvestab õpi-, grupi- ja isiksusliku arengu protsessi
loob grupi toel toetava õpikeskkonna ning juhib õppegruppi tulemuslikult
õppetööd läbi viies võtab arvesse haridusliku erivajadusega õppijate eripära (fookusega psühholoogilistele
        ja käitumishäiretele)
valdab sobivaid suhtlemistehnikaid õppija arengu toetamiseks
valdab erinevaid täiskasvanud õppijale sobivaid meetodeid õpitulemuste hindamiseks
tagasisidestab õppijale õpitulemusi tema arengut toetavalt ja täiendavaid juhiseid andes.
               
Õpiväljundite saavutamiseks on vajalik sooritada kõik iseseisvad ülesanded ning osaleda programmi 12-st koolituspäevast vähemalt 10-l.

Koolituse viib läbi Loome OÜ, DevelopDesign®, koolitajate meeskonda kuuluvad:

Kadri Kõiv, kes on üle kahekümne aastase kogemusega suhtlemisteener ja täiskasvanute koolitaja. Omab suhtlemistreeneri riiklikku kõrgeimat kutsekvalifikatsiooni ja täiskasvanute koolitaja (EKR 7) kutset. Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu juhatuse liige, suhtlemistreenerite riikliku kutse andmise hindamiskomisjoni esimees. Pikaajaline kogemus täiskasvanute koolitajate juhendamisel ning video-tagasisidet kasutavate suhtlemistreenerite väljaõpete läbiviimisel. Täiskasvanute koolitamise teemalisi arenguprogramme läbi viinud kutseõpetajatele, kõrgkoolide õppejõududele ning ettevõtete sisekoolitajatele.

Kristel Jalak on pikaajalise kogemusega koolitaja, konsultant. Talle on omistatud Aasta koolitaja 2019 tiitel, suhtlemistreeneri, andragoogi ja personalijuhi  kõrgeima taseme kutsetunnistused. Pikaajaline töökogemus rahvusvahelistes ettevõtetes, sh tootmisettevõttes erinevatel juhtimistasanditel, alates esmatasandi juhist kuni tippjuhtkonna liikmeni. Täiskasvanute koolitaja kutse andmise hindamiskomisjoni liige. Omab pikaajalist kogemust täiskasvanute koolitajate juhendamisel ja arenguprogrammide läbiviimisel.

Mari-Liis Järg on riikliku kutsetunnistusega täiskasvanute koolitaja-suhtlemistreener (EKR7). Pikaajaline kogemus täiskasvanute koolitajate juhendamisel. Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu superviisor ja suhtlemistreenerite väljaõpete juhtiv koolitaja. Erasmus + koostööprojekti „Effect“ liige, mille raames tegeleb õppekava ja metoodikate arendamisega, mis on abiks tasemeõppeasutustes töötavatele õpetajatele õppijate üld- ja sotsiaalsete oskuste arendamisel.

Lisaks on kaasatud  haridusvaldkonna taustaga psühholoog Tea Ausin ja eripedagoog Merike Mägise, kes konsulteerivad haridusliku erivajadusega õppijate eripärade teemadel.
Koolitajatepoolne projektijuht on Annika Jalak, kes on samuti kutsetunnistusega täiskasvanute koolitaja.
Üldandmed
Palume esitada üldandmed koolitusele registreerimiseks. Isikukood on vajalik tunnistuse või tõendi väljaandmiseks. Kontaktandmeid kasutatakse ainult antud koolitusega seotud info vahendamiseks nii Haridus- ja Teadusministeeriumi kui koolitajate poolt info edastamiseks.
1. Ees- ja perekonna nimi *
2. Isikukood *
3. E-mail *
4. Telefoninumber *
5. Õppeasutus (millise õppeasutuse koolitajana osalete koolitusprogrammis?) *
6. Õpetatav(ad) eriala(d), aine(d) *
7. Kui kaua olete töötanud täiskasvanud õppijatega? *
8. Soovin osaleda *
9. Selleks, et olla parem koolitaja/õpetaja keskhariduseta täiskasvanutele, vajan teadmisi ja oskusi... (eelkõige millistel teemadel?) *
Täiendav info toidutalumatuste, allergiate vmt kohta *
Olen teadlik, et koolituse lõpetamiseks on vajalik saavutada kõik õpiväljundid ja sooritada 20 akadeemilise tunni ulatuses iseseisvaid töid *
Olen teadlik, et kursuse läbimiseks ja tunnistuse saamiseks on vajalik osaleda 12-st auditoorse õppe päevast vähemalt 10-l päeval   *
Olen teadlik ja valmis kohanduma koolituse ajakava ja läbiviimise vormi osas juhul kui tuleb järjekordne  viirusepuhang *
Mõtted, ettepanekud koolituse sujuvamaks korraldamiseks *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy